Logowanie

Aktualności

RELACJA: Mini Mistrzostwa UEFA dla rocznika 2004

• autor: trener.piotrek, 2015-05-28 15:23

W dniach 26-27 maja odbywały się Półfinały i Finały turnieju Mini Mistrzostwa Warszawy UEFA Warsaw League Final 2015 dla zawodników z rocznika 2004. Turniej organizowany był przez TKKF Chomiczówka, Miasto Stołeczne Warszawa oraz przez Europejską Federację piłki nożnej UEFA, aby promować nasze Miasto jako organizatora meczu Finałowego UEFA League Europe. Zawody odbywały się na Placu Zamkowym w Warszawie, a Areną rozgrywek była wielka klatka ogrodzona bandami. Nasza drużyna zapewniła sobie udział w Półfinałach zajmując 2 miejsce w eliminacjach, które zostały rozegrane na boisku przy ul. Rudzkiej 6. W całym turnieju wzięł udział 32 najlepsze drużyny z całej Warszawy w tym między innymi: Polonez, Olimpia, Polonia, Ursus, Unia i Semp. W galerii zdjęcia z 2 dni turnieju.

Fotorelacja na filmie:

W rozwinięciu relacja z 2 dni zmagań naszej drużyny -->

26.05.2015

Tego dnia naszym przeciwnikiem była drużyna Szkółki Techniki Futbolu Champion. Trenerami tej drużyny są byli zawodowi piłkarze Maciej Bykowski i Marcin Mięciel. Mecz zakończył się pozytywnym wynikiem 6:2 dla nas i zapewnił nam udział w Finałach turnieju. Bramki dla nasze drużyny strzelali: Mikołaj Zając 3x, Jakub Zbyrasz 2x, Jan Grzybkowski 1x

27.05.2015

Godz. 11:00 Plac Zamkowy w Warszawie. W tym dniu oprócz Finałów Turnieju Mini Mistrzostw Warszawy miał zostać rozegrany Finał UEFA League Europe na Stadionie Narodowym. O godz. 11 na boisko wybiegli piłkarze Unii i Ursusa. Ten mecz obfity był w różne scenariusze. Wygrał Ursus w rzutach karnych 2-1. Co raz więcej kibiców z Dniepropietrowska i z Sevilli pojawia się w okolicach Areny Fan Zone. My już na rozgrzewce szykujemy się po pojedynku z Klubem Sportowym Armado. Ubrani w piękne żółte stroje firmy Adidas Sokoły wchodzą na boisko i zaczyna się walka ! Ten mecz miał 2 scenariusze. Pierwsza połowa dla naszego zespołu. Jesteśmy zdecydowanie lepsi, szybsi i mocniejsi co świadczą o tym 2 szybkie bramki Iwa Grzybowskiego. Po błędzie naszego bramkarza, który dzisiaj był świetnie przygotowany do turnieju co potwierdził nawet spiker zawodów słowami "Bramkarz Sokoła jest dzisiaj w świetnie dysponowany" tracimy bramkę na 2:1. Szybko odpowiadamy na straconą bramkę i zaraz po rozpoczęciu od środka Mikołaj Zając mocnym uderzeniem w stronę bramki trafia piłką w bandę, a ta wyłożona jak "Na patelni" Kubie Zbyraszowi daje mu szansę na strzelenie bramki. Kuba nie zmarnował tej piłki i cieszymy się z prowadzenia 3:1. Kolejna bramka dla Armado to błąd Mikołaja Zająca, który uparł się, że będzie grał w halówkach. Rozpędzony Mikołaj poślizgnął się jako ostatni obrońca i przeciwnikom zostało tylko wykończyć akcję 1 na 1 ze Stasiem Paczkiem. 3:2 prowadzimy ale się nie poddajemy i walczymy. Jeszcze przed przerwą strzelamy bramkę na wynik 4:2 dla Sokoła. Mikołaj Zając po zamieszaniu strzela "za kaptur bramkarzowi" z ponad połowy boiska i do przerwy prowadzimy 4:2. Po przerwie to już koncertowa gra KS Armado. Naszych zawodników powoli łapie zmęczenie i nie jesteśmy w stanie podjąć walki ze starszymi kolegami. Tracimy 3 bramki i z prowadzenia 4:2 wynik diametralnie zmienia się na 4:5 dla KS Armado. Zawodnicy tej drużyny z minuty na minutę grali już coraz lepiej i stwarzali sobie coraz dogodniejsze sytuacje pod bramką Stasia. Wynik nie uległ zmianie przegrywamy 4:5, ale możemy być dumni. Zajmujemy miejsce w granicach 5-8 na 32 drużyny dla rocznika 2004. Jest to ogromny sukces naszej drużyny ! Nasz klub reprezentowali: Jan Grzybowski, Staś Paczek, Mikołaj Zając, Jakub Zbyrasz, Piotr Markowski, Alek Goluch i Iwo Grzybowski.